Boendeindelning

SKOLREGLER: 

Incheckning: 

  • Registrering av lag och upphämtning av cup-armband sker från kl. 08.30 på tävlingskansli som ni finner på KIFAB Arena A. 

  • Incheckning på skola sker sedan vid 09.00 på er tillsatta skola. 

  • Parkering finns utanför skolorna.  

  • Vid Stagneliusskolan kan ni parkera på skolgården och gatorna runt omkring skolan. 

  • Vid Jenny Nyström parkerar ni på den stora parkeringen intill Kalmar Sportcenter. 

  • Vid Smaragdskolan parkerar ni på parkeringen intill Färjehallen. 

  • Vid Färjestadens skola parkerar ni på parkeringen just intill Färjestadens sporthall. 

  • Ni kommer att få en egen nyckel till ert klassrum som ni ansvarar för, vid borttappande av nyckel kommer ni att debiteras en kostnad.  

  • Innan ni börjar möblera om i klassrummet tar ni en bild. Detta för att kunna återställa salen på samma sätt som när ni kom. 

  • Bord och stolar får inte ställas i korridorerna p.g.a. brandsäkerhet. 

 

Utcheckning: 

  • Utcheckning är senast kl. 12.00 på söndagen.  

  • Vid utcheckning skall städning och återställning av klassrum gjorts. Detta skall godkännas av ansvarig personal på plats. 

  • Efter godkännande lämnar man in nycklar och annat på tävlingskansliet på KIFAB Arena.  

Skolboende under Kalmarsund Floorball Cup

KALMAR

SKOLA: JENNY NYSTRÖM

Sal Lagnamn
N1 Florbal Chodov
N2 Florbal Chodov
N3 Florbal Chodov
N4 Florbal Chodov
N5 Florbal Chodov
N6 Florbal Chodov
N9 Kärra IBK G07
N13 Florbal Chodov
P1 Florbal Chodov
P2 IBK Lund G08
P3 Start98
P4 IBK Lund G09
P5 Traverza
K5 Höllvikens IBF B06
F1 Florbal Chodov
F2 Florbal Chodov
F3 Florbal Chodov
F5 Florbal Chodov
F6 Florbal Chodov
B2 Florbal Chodov

 

SKOLA: STAGNELIUSSKOLAN

Sal Lagnamn
A1 Hovshaga AIF B07 1
A2 Hovshaga AIF B07 2
A3 Höllvikens IBF B07
A4 Ingelstad IBK B07
A5 Landwetter Wings IBK B08 1
A6 Landwetter Wings IBK B08 2
A8 Visby IBK B09
B1 Salems IF B07
B2 Salems IF B08
B3 Farsta IBK HJ18
B5 Malmö FBC B05
B7 Täby FC B08 1
B8 Täby FC B08 2
B9 Älsvjö AIK G06
C3 Lindås Waves DJ18
C4 Pixbo Wallenstam G07

 

ÖLAND

SKOLA: SMARAGDSKOLAN

Sal Lagnamn
1 Bankeryd SMK B08
2 FBI Tullinge G07
3 Häljarps SK G06
4 Lillån IBK B06
5 Vallentuna IBK B11
6 Vallentuna Ungdom B08
7 Åby IBK Ungdom
8 Bjärreds IBK G06

 

FÄRJESTADENS SKOLA

Sal Lagnamn
1 FBC Kalmarsund G05
2 Nybro IBK B07
3 Endre IF DJ18
4 Craftstadens IBK G07

 

 

 

Zavřít